reede, 31. august 2012

Raamatukogule annetatud raamatutest

Paari viimase kuu jooksul on raamatukogu fond rikastunud mitmete huvitavate raamatutega tänu headele annetajatele. Alustaksin Vigalast pärit Liina Veskimäest, kes töötab Tallinnas ja tegeleb Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidus projektitööga, samas on O/Ü Vildiveski tegevjuht, kus on põhitegevuseks viltimistööd. Raamatud, millised Liina raamatukogule annetas, on ilmunud Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu koostööna. Mõned pealkirjad: Reinvelt, R. Tikitud soovid ja õpetussõnad; Astel, E. Õlest vakad ja karbid; Astel, E. Taskud vööle, kotid kätte rahvariideid kandes; Kallam, L. jt. Taimest tulnud;
Astel, E. Kasetoht tarbeesemena jt. Nendest raamatutest leiame tarkusi, millised on kasutusel olnud meie vanematel ja vanavanematel ja mida õpetlikku saame sealt kasutamiseks kaasajal. Huvitav ja põhjalik on Liina enda poolt koostatud raamat viltimisest.
Vigala valla aukodanik Jaak Uibu annetas raamatukogule Forseliuse Seltsi poolt välja antud "Forseliuse Sõnumid" 2012 aasta 20 numbri. Sellest numbrist on lisaks kõigile asjalikele artiklitele võimalik lugeda Jaak Uibu poolt kirjutatud "222 aastat Vigala Õiguse väljakuulutamisest". Meie kohalikule rahvale oleks mainitud artikkel eriliselt huvipakkuv.
Tänu Kaie Bergmann`ile on raamatukogus veel selline raamat, mida kauplustest mõtet otsida pole. See on
Vivo Tamme "Vivo Tamme mälestused". Raamatu autor on elanud lapsepõlves Pärnu-Jaagupis ja hulk noorusaastaid Kivi-Vigalas, siin ka koolis käinud. Suurepärase vestjana on ta loonud terve galerii värvikaid tegelasi, kes toona Kivi-Vigalas elasid-töötasid. Raamat sisaldab palju pildimaterjali, mis muudab lugemise veelgi emotsinaalsemaks. Kivi-Vigala rahvale soovitan kindlasti lugeda.Raamatu annetas autor.
Lõpuks raamat Kivi-Vigala noormehelt Jaak Kukelt. Autor on iseloomustanud oma raamatut - erootika sugemetega romantiline seikluslik Kivi-Vigala vabamüürlaste ajalooromaan. Jaak esitles oma raamatut meil raamatukogus juulikuu alguses ja kinkis raamatukogule ka raamatu. Jaak on hea vestleja ja oma kodukoha ajaloo vastu huvi tundev noor inimene. Tulge lugema! Kes kohe ei saa raamatut, paneme järjekorda ja lugeda saatete kõik.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar